Özenle seçilen yenilikçi ürün ve yapı malzemelerinin sıra dışı bir tasarımla sergilendiği Architect@Work Türkiye Kasım 2017’de IFM’de gerçekleşti. 

PERSTONE yapı ve yalıtım ürünleri, yaklaşık  2000 mimar, iç mimar ve mühendisin ziyaretçisi olduğu etkinlikte büyük beğeni topladı. Mimar ve mühendislerden oluşan Architect@Work jürisinin belirlediği yenilikçi markalardan birisi olan PERSTONE, doğal, çevre dostu ve yenilikçi ürünleriyle sektör temsilcilerinin de ilgi odağı oldu. 

“Çözümsüzlükleri ortadan kaldırır” sloganı ile yola çıkan Perstone, mühendislik, mimarlık 4. sınıf öğrencilerinin de ilgi odağı oldu. 2017 yılının başlarında tanıtımı yapılan perlit içerikli yalıtım ürünlerinin katılımcılarının dikkatini çektiğinin altını çizen Özcan Kaya; “Doğadan aldığımız güçle ilerlediğimiz ve tamamen natürel olan perlit hammaddeli ürünlerimizi, Architect@Work İstanbul’da sektör uzmanlarına sunduk. Yapı işlerinde en doğal yalıtım çözümü sunacağımız ürünlerimiz gelecek döneme adından başarıyla söz ettirecektir. Fuar ziyaretçilerinden aldığımız geribildirimler Ar-Ge çalışmalarımızın meyvesini vermiş ve ihracata yönelik çalışmalarımızın hız kazanması gerektiği görüşünü kazandırmıştır.” dedi.

Yaklaşık 1700 profesyonelin ziyaret ettiği fuar; gelecek yıllarda da geleneksel hale gelerek yenilikçi malzemeleri görücüye çıkarmaya  devam edecek.