10-13 Nisan tarihlerinde düzenlenen Şanlıurfa Yapı İnşaat ve Dekorasyon Fuarına katılan İnper Perlit, büyük ilgi çekti.

Şanlıurfa’da bu yıl ikinci düzenlenen Yapı, İnşaat ve Dekorasyon Fuarı’nın açılışı, törenle gerçekleştirildi. Sıra gecesi ekibinin yöresel türküler seslendirdiği ve çiğ köfte ikram edilen fuarın açılışına, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Tümsiad Genel Başkanı Hasan Sert ile fuarda yer alan 150 firmanın temsilcileri katıldı. Fuarda konuşan Bakan Yardımcısı Etyemez, Türkiye’nin son 12 yılda ekonomik anlamda önemli oranda büyüme potansiyeli yakaladığını söyledi.

İnşaat sektörünün en pratik ve ekonomik izolasyon malzemelerini sektöre sunan, sıcak ve soğuk iklimlerde 4-7 derece ısı farkı sağlayan ve radyoaktivite ile kanserojen madde içermeyen perlit malzemesinin inşaat sektöründen tarıma, sanayi sektöründen gıdaya, tekstil sektöründen sağlık sektörüne uzanan geniş bir kullanım alanına sahip olduğunu anlatan İnper Genel Müdürü Özcan Kaya; “ Yapılarda kullanılan perlit, binaların yangın anında betonarme ve çelik karkas yapısını direk aleve ve ısıya karşı korumaktadır. Ayrıca mekânların nem oranını düzenler, haşere barındırmaz, hava şartlarından etkilenmez, duvar ve  sıva işçilik maliyetleri düşürür. Doğaya dost bir malzeme olan perliti insanlara daha çok anlatmalı diye düşünüyorum. MB Holding olarak her zaman üstün kalite anlayışımızı koruyor ve kendimizi sürekli yenileyip, geliştiriyoruz ”dedi.

Bu özellikleri açısından ülke yapı ve inşaat sektörüne büyük yarar sağlayacak olan perlit malzemesini fuara gelen konuklara tanıtan İnper Perlit yetkilileri; sektöründe birçok önemli firmanın katılımıyla gerçekleştirilen fuara Şanlıurfa ve civar çevrelerden katılan insanların kalabalıklığından ve konukların perlit malzemesine olan ilgisinden memnun olduklarını dile getirdiler.